Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek podpořil kampaň Suchej únor

1.2.2023
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek podpořil kampaň Suchej únor

Ministerstvo zdravotnictví se připojuje k podpoře osvětové kampaně Suchej únor. Pravidla jsou jednoduchá. Celý únor ani kapku alkoholu. Suchej únor nechce prohibici, ani nebojuje proti alkoholu jako takovému. Je to osvětová kampaň za zdravější a uvědomělejší život, do kterého patří i umírněná konzumace alkoholu. V Česku pije rizikově přes milion lidí.

Heslem letošního 11. ročníku ročníku je „Nepít je umění!” Tradiční zdravotně osvětová kampaň Suchej únor pomáhá široké veřejnosti prověřit vztah k alkoholu a změnit pohled na tento návyk. Ročník 2023 rámuje téma střízlivého posouvání hranic skrze autentickou tvorbu a kreativitu. Nepij a tvoř!

„V ČR je stále nadměrná spotřeba alkoholu. Více než 1,5 milionu lidí v České republice má nakročeno k rizikové konzumaci alkoholu a téměř 6 , tedy v přepočtu na 900 000 lidí. Důležitá je i úspěšnost účastníků kampaně se „sušením“, která je poměrně vysoká. Suchej únor umožňuje účastníkům dát si na jeden měsíc od alkoholu odstup, díky čemuž mohou poznat, jak moc své pití ovládají a jak moc alkohol ovládá je. Podle průzkumu mezi 706 účastníky v roce 2021 deklaruje snížení spotřeby alkoholu ještě 4 měsíce po kampani 53 české populace ve věku 18+.

Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, MZCR